Історія

В затишному місці мікрорайону Залютино розташований Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 425 комбінованого типу Харківської міської ради». Заклад розпочав роботу з 1 вересня 1980 року, засновник – Харківська міська рада. Приміщення типове, двоповерхове з проектною потужністю на 220 дітей. Заклад дошкільної освіти розрахований на 12 груп. В 90-ті роки залишилось функціонувати лише шість груп. З 2004 року почалося відкриття нових груп дитячого закладу - було відкрито 2 групи. У 2017 році при фінансовій підтримці дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), а також за сприянням адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради було капітально відремонтовано  2 групи, з них 1 група для дітей з порушеннями мовлення. На сьогодні функціонує 10 груп, з них 2 групи раннього віку, 8 дошкільних груп, в тому числі 5 логопедичних груп, в яких виховується 153 дитини. Очолює міцний, сильний та згуртований колектив з 2023 року завідувач - Воробйова Альона Олексіївна.

Ось уже більше 40 років творчий колектив дбає про забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти, створення кожному малюкові рівних з його однолітками умов та успішного особистісного розвитку. В ЗДО турбуються про дітей 44 працівника: 12 вихователів, 3 вчителя-логопеда, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури та 24 працівника технічного персоналу.

У вільних приміщеннях закладу облаштовано дві спортивні зали, українська світлиця, кімната безпеки, кімната космосу, кімната казок.

Пріоритетним напрямком роботи закладу є корекція та розвиток мовлення дітей. Поряд з традиційними корекційними методиками педагоги в своїй роботі використовують сучасні інноваційні технології: мнемотехніка, елементи пісочної терапії, су-джок терапія, кінезіологічні вправи, біоенергопластика, медіаосвітні технології. Турбота про дитину, її фізичний стан, емоційний настрій – ось мета всіх працівників закладу дошкільної освіти.

Педагогічний колектив разом з вихованцями та їх батьками приймає активну участь у районних, міських заходах та конкурсах серед дошкільнят, а саме: «День дошкілля», «Малюнок на асфальті», «Тиждень безпеки», «День здоров’я», «Малі Олімпійські ігри», «Парад вишиванки», «День прапора», «День театру», «День гарбуза», «Шлях до зірок».

З 2019 року ЗДО є учасником регіональної програми дослідно-експериментальної роботи за темою: «Науково-методичні основи створення моделі наскрізної медіаосвіти в закладах освіти Харківської області» на 2019/2024 роки. Щорічно наш заклад є учасником всеукраїнських флешмобів: «Одягни блакитне» (до Дня розповсюдження інформації про аутизм), «Шкарпетуйся» (до міжнародного Дня людей з синдромом Дауна); «Будьмо толерантними!» (до Міжнародного Дня толерантності), у Всеукраїнському занятті доброти, організованому благодійним фондом «Щаслива лапа».

За досягнення та успіхи в роботі, колектив КЗ «ДНЗ № 425» нагороджений грамотами та дипломами.

Педагог – це професія, це – доля. Складна, неспокійна, але справжня і єдина на все життя. Обранцями такої долі можуть стати тільки найкращі, бо педагогові необхідні мудрість і дитячість, серйозність і поступливість, безмежна доброта і сувора вимогливість, принциповість і лагідність. Саме такими педагогами протягом всього існування відрізняється наш заклад!