ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА

Вас вітає практичний психолог закладу дошкільної освіти

Полянчикова  Надія Володимирівна

Освіта - повна вища: Харківський державний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди, інститут післядипломної освіти Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди за спеціальністю "Психологія". Спеціаліст вищої категорії. Стаж педагогічної роботи - 28 років.

Моє професійне кредо: "Вислухати, зрозуміти, допомогти" .

Графік роботи:

Понеділок - п'ятниця 08:00 - 16:30

Консультації (онлайн):

Понеділок         08.00 –  10.00

Четвер              13.30 – 16.30                         Перерва:    12.00– 12.30

Кабінет практичного психолога знаходиться на першому поверсі у правому крилі.

Основна мета роботи психологічної служби

на 2023/2024 навчальний рік:

- Створення оптимальних умов для повноцінного розвитку дитини, збереження її психічного здоров ’я, розвитку творчого потенціалу дітей;

- Створення психоемоційного комфорту всіх учасників освітнього процесу;

- Підвищення адаптивних можливостей дітей під час воєнних дій.

Корекційно-розвивальна програма з елементами психогімнастики в закладі дошкільної освіти для дітей 5-6 років.  Автор: Полянчикова Н. В.

Служби безкоштовної «Гарячої» лінії і телефони довіри:

Якщо Ваша донька чи синок чогось бояться, або невпевнені в собі - зверніться до практичного психолога.

Після спілкування у вашої дитини все наладиться.

Доцільність функціонування психологічної служби в закладах дошкільної освіти визначається потребою гуманізації освітнього процесу, забезпечення такої його організації, яка створює умови для розвитку кожної дитини як індивідуальності, особистості, охорону її прав, збереження психічного і фізичного здоров’я.

Психологічний супровід освітнього процесу в закладі дошкільної освіти здійснюється практичним психологом, мета якого максимальне сприяння психічному, особистісному й індивідуальному розвитку дітей. У своїй роботі психолог спирається на спеціальні знання про вікові закономірності й індивідуальні особливості психічного розвитку, про витоки психічної діяльності та мотиви поведінки дитини, про психологічні умови становлення особистості в онтогенезі. Таким чином, основною функцією практичного психолога є психологічне супроводження психічного розвитку дитини та максимальне сприяння цьому розвиткові.

Практичний психолог у закладі дошкільної освіти – це, насамперед, людина, яка знає і глибоко розуміє дитину. Це фахівець, обізнаний із загальними закономірностями психічного розвитку, вікових і індивідуальних особливостей розвитку дитини.

Дошкільний вік є етапом інтенсивного психічного розвитку. У цьому віці відбуваються прогресивні зміни в усіх сферах, починаючи від удосконалювання психофізичних функцій і закінчуючи виникненням складних особистісних новоутворювань.

Психолог, разом із методистом і вихователями, допомагає дитині переходити від однієї сходинки онтогенезу до іншої, вищої.

Основні функції практичного психолога в закладі дошкільної освіти:

- допомога педагогічному колективу у створенні умов, сприятливих для охорони фізичного й психічного здоров’я дітей;

- забезпечення їхнього емоційного благополуччя;

- забезпечення самостійного й ефективного розвитку здібностей кожної дитини.

Основними видами діяльності практичного психолога є:

- психодіагностика;

- психологічна просвіта;

- консультування;

- корекційно-розвиткова робота.

Робота з психологічної просвіти проводиться з педпрацівниками й батьками з метою підвищення рівня їхньої психологічної компетентності. Форми цієї роботи різноманітні: семінари, лекції, виступи на педагогічних радах і батьківських зборах.

Діагностична робота відповідно до конкретних завдань проводиться індивідуально і з групою дітей (4 – 6 осіб).

Результати психолого-педагогічного вивчення є підставою для складання індивідуальних, індивідуально-орієнтованих розвиткових і корекційних програм.

Консультативна робота включає надання допомоги педагогам і батькам з питань розвитку й виховання дітей.