Правове виховання

Основна ідея роботи з правового виховання дошкільнят - визнання дитини повноцінної і повноправноюособистістю: вільної і відповідальної, яка знає свої права і адекватні способи поведінки у випадках їх порушення, що володіє почуттям власної гідності і з повагою відноситься до інших, здатної на власний вибір і з розумінням сприймає думки і переваги оточуючих.

Мета роботи: створення умов для виховання майбутнього громадянина правової держави.

Основні напрямки нашої роботи з дітьми з правової культури:
- допомогти кожній дитині проявити свою індивідуальність, разом з тим показати як унікальність, так і рівність кожної дитини;
- вчити толерантно спілкуватися один з одним;
- виховувати вміння мати свою точку зору та з повагою відноситись до думок інших; формувати уявлення про основні потреби дитини (здоров’я, житло, їжа, відпочинок);
- заохочувати дітей до знань про родинні стосунки, особливості різних народів світу, формування розуміння важливості миру в суспільстві.
           Основними принципами реалізації програми по правовому вихованню є систематичність роботи по правовому вихованню, взаємозв'язок із заняттями з розвитку мовлення, ознайомлення з навколишнім світом, музичного виховання, вільної, ігровою, театралізованою діяльністю. Але найважливіша складова, яка  правову культуру дитини - це правова культура дорослих та їх відповідна поведінка. Саме тому робота з реалізації програми по правовому вихованні дошкільнят розподілена на три етапи:
1. Робота з колективом ЗДО.
2. Робота з підвищення правової культури батьків.
3. Робота з дітьми.
                                            ЗАКОНОДАВЧЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ДИТИНИ
1. Універсальна декларація прав людини. 11 грудня 1948 рік
2. Декларація прав дитини 20 листопада 1959 рік
3. Конвенція ООН про права дитини.  20 листопада 1989 рік
4. Ратифікація Конвенції ООН про права дитини в Україні. 27 вересня 1991 рік
5. Державна національна програма "Освіта" ("Україна ХХІ століття”)
6. Національна програма „Діти України”. 18 січня 1996 рік
7. Обласна програма  „Діти України”. 29 березня 1996 рік
8. Закон України „Про освіту”
9. Конституція України.28 червня 1996 рік
10. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні
11. Закон України „Про охорону дитинства”
12. Закон України „Про дошкільну освіту”
13. Національна доктрина розвитку освіти в Україні
                                                                      МІЖНАРОДНІ ДНІ

- 1 червня - Міжнародний день захисту дітей
- 20 листопада - Всесвітній день дитини
- 10 грудня - Міжнародний день прав людини

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ

1. Ми діти світу. Хто б не були наші батьки, де б ми не жили і в що б ми не вірили, поводьтесь з нами як
з рівними. Ми гідні того, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ.
2. Захищайте нас, щоб ми мали можливість рости гідно й вільн.
3. Нехай у нас буде ім’я і земля, яку ми можемо назвати своєю.
4. Ми не полвинні мерзнути, і в нас має бути дах над головою. Забезпечте нас їжею та місцем для ігор. Якщо захворіємо, то нам необхідний догляд.
5. Якщо у нас є проблеми у фізичному чи розумовому розвитку, ви ще більше дбайте про нас і враховуйте наші потреби.
6. Дайте нам змогу жити в сім”ї. Якщо сім”я не може піклуватися про нас, то візьміть нас до себе.
7. Добре навчайте нас, щоб ми могли бути щасливими та плідно прожили життя. Проте дайте нам можливість гратися, щоб ми самі навчались.
8. Нехай у важку годину ми будемо першими, кому ви допоможете. Майбутнє світу залежить від нас.
9. Захистіть нас від жорстокості  й від тих, хто може з нами погано поводитись.
10. Ростіть нас в умовах терпимості, свободи й любові. Вирісши, і ми пропагуватимемо розуміння між народами.

Міжнародний день прав дитини 2020

Огляд-конкурс "Кращий куточок усамітнення"

28.11.2019 року в нашому закладі пройшов огляд-конкурс "Кращий куточок усамітнення". Конкурс проводився з метою сформування умов для розвитку емоційно-вольової сфери дошкільника; виявлення і підтримки найбільш активних, талановитих, творчих працівників, підвищення їх професійного рейтингу в ЗДО, залучення батьківи до співпраці з педагогами закладу. В конкурсі брали участь 10 груп.

Малюки ще не вміють контролювати прояви своїх почуттів. Тому нерідко відбувається демонстрація таких емоційних проявів, як гнів, злість, смуток. Для дитини зміна обстановки, перебування цілий день в шумному колі людей при відсутності мами, особливо дитини з особливими освітніми потребами, а також сприйняття великого обсягу інформації є серйозним стресом. Тому для збереження психологічного комфорту дошкільника в групі нашого закладу створені спеціальні зони, де малюк може побути на самоті.

За оригінальність ідеї, за творчий і креативний підхід, проявлену кмітливість і майстерність учасники були нагороджені грамотами і подяками завідувачу закладу!

З 10.11. по 14.11.2018 року в нашому закладі пройшов Тиждень права